خوردن برای بالا بردن انرژی
      ما در بحران انرژی به سر می بریم.در اجتماع فعالیت داریم و پر مشغله ایم.افزایش ورن داریم و از ریخت افتاده ایم و عادت بدخوری داریم.همه اینها باعث می شوند که انرژی ما کم شود.یک علت کمبود انرژی ما  چگونه خوردن ماست. بک ترکیب درست غذایی، می تواند انرژی بیشتری در اختیار ما بگذارد.
همیشه بخورید:
      خوردن، هر 3 تا 4 ساعت یکبار،سوخت و ساز و متابولیسم  را  فعال و سالم میکند، توده عضلات را حفظ می کند و از گرسنگی ما بین وعده های غذایی  که منجر به خردن میان وعده های پرچرب و پر کالری می شود را جلوگیری می کند.اگر شما در حال حاضر 1 یا 2 وعده در روز غذا می خورید، این میزان را باید تنظیم کنید.وقتی شما یاد بگیرید که چگونه در طول روز، وعده های بیشتری بخورید ولی کالری دریافتی روزانه تغییر نکند، به خودتان یادآوری کنید که زمانی که شما در بدن خود سوخت کافی دارید، احساس بهتری داشته و تمرکزتان بیشتر است.
کم بخورید:
       فقط به اندازه کافی بخورید اما زیاد نخورید. سعی کنید اشتهای خود را تحت کنترل درآورده و پرخوری را محدود کنید.بیاد داشته باشید مقدار هر پرس غذا معمولا زیاد است.اگر شما مدت 5 یا6 ساعت را بدون گرسنگی و درد گرسنگی سپری کنید درست مثل این است که خیلی زیاد خورده اید.کم خوردن همچنین از احساس پری و سنگینی پیشگیری می کند.
تعادل غذایی:
       تعادل غذایی شامل ، غلات کامل، گوشتهای بدون چربی، سبزیجات و میوه های پرفیبر، لبنیات کم چرب یا بدون چربی،و مقدار کمی از روغنهای سالم می باشد.
میان وعده ها یک پل هستند:
        این وعده های غذایی خیلی مهم را از دست ندهید.میان وعده باید از پروتئین و کربوهیدراتهای پرفیبر برای پیشگیری از کمبود انرژی تشکیل شوند.یک عدد سیب، یک مشت آجیل، هویج، پنیر، ماست و یا توت فرنگی تازه میل کنید.بیاد داشته باشید که میان وعده مثل یک پل شما رزا به وعده غذایی بعدی وصل می کند.
انرژی های زائد را حذف کنید:
        از سودا ، قهوه شیرین شده با شکر، و نوشابه های انرژی زا بپرهیزید.این مواد ممکن است برای ساعتی شما را از کسالت خارج کنند اما در نهایت انرژی شما را تحلیل می برند.برای برطرف کردن عطش خود، آب یا شیر بدون چربی یا کم چربی و چای بدون قند بنوشید.