7 غذای ضروری برای شما خانم ها
تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که مصرف این ۷ مواد غذایی بیماری های قلبی، سرطان سینه و پوکی استخوان را از زنان دور می کند.
1- گوجه فرنگی
به گفته محققان مصرف مواد غذایی سرشار از لیکوپن مثل گوجه فرنگی می تواند در رفع سرطان سینه و گردن رحم موثر باشد.

2- بذر کتان
دانشمندان ترکیبات مفیدی را همانند چربی های امگا 3 وفیبر در بذر کتان یافته اند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که مصرف 40 گرم بذر کتان می تواند به کاهش تری گلیسیرید کمک کند.البته پزشکان مصرف بذر کتان را در دوران بارداری توصیه نمی کنند.

3-کلم پیچ
این گیاه خوراکی که حاوی آنتی اکسیدان ها است از چشم محافظت می کند و علاوه بر این سرشار از کلسیم و ویتامین C  است.

4- ماهی
مصرف ماهی بخصوص ماهی آزاد بدلیل روغن موجود در آن می تواند به رشد جنین در دوران بارداری کمک کند. همچنین ازآنجایی که درصد بالایی از زنان بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند، خوردن این ماهی می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی مفید باشد.

5- ماست یونانی ماست چکیده پرپروتئین
خوردن این ماست به دلیل داشتن پروتئین بالا به کاهش وزن و حفظ ماهیچه ها کمک می کند. همچنین زنان با مصرف این ماست می توانند دوران کهنسالی را راحت تر بگذرانند.

6-آب آلبالو
مصرف آب آلبالو نه بدلیل ویتامین سی، بلکه بدلیل انتی اکسیدان های موجود در آن  می تواند از رشد باکتری در دیواره مثانه جلوگیری کند.

 7- گردو
مصرف گردو می تواند از بروز سرطان سینه و پوکی استخوان جلوگیری کند. مطالعه صورت گرفته نشان می دهد که مصرف روزانه گردو بروز و پیشرفت سرطان سینه را به تاخیر می اندازد.