بزرگ کردن لب؛ تزریق فیلر و ژل در لب

 

لب یکی از مهمترین قسمتهای زیبایی چهره می باشد.داشتن لبهای زیبا و برجسته به لیست آرزوهای مردم اضافه شده و اینها باعث ساختن موادی شده که بطور طبیعی در بدن وجود دارند.فیلر های پوستی ، موقتی و ساده و مطمئن هستند که می توانند حجم لبها را زیاد کرده و لبهای نازک را بزرگ کنند و لبهای نامتقارن و خطوط عمودی لب را درمان کنند.

در کدام قسمت لب می توان ژل تزریق کرد؟

در خیلی از نواحی لب می توان ژل و فیلر تزریق کرد:

-برجسته کردن مرز بین لب و بینی  و یا خط دور لب  برای نمایان کردن خط لب ، وسیع و بزرک کردن ناحیه رنگی لب 

-حجیم کردن و پر کردن لب بطور کامل در لب فوقانی و تحتانی 

-

-

خطوط Marionette (افتادگی گوشه های لب که باعث ظاهر غمگین میشود) که همچنین خط ...... نامیده می شود و و خط هایی که از گوشه های لب بالایی به سمت بینی امتداد یافته را نمایان تر می سازد.

-خطوط اطراف لب و و خطوط عمودی روی لب که در اثر سیگار کشیدن نمایان میشود، کاهش می یابند.

فرایند تزریق ژل شامل کدام مراحل است؟

قبل از تزریق: پزشک متخصص شمارا بدقت معاینه کردهو خواسته های شما را شرح داده و راه حل مناسب برای شما توصیه میکند.

فرایند تزریق : درمان شامل تزریق در نواحی ازقبل طراحی شده لب می باشدو پس از آن پزشک ناحیه را ماساژ می دهد تا نرم و ظاهر آن طبیعی تر شود.

پس از درمان: توصیه می شود بعد از تزریق بمدت 6 ساعتاز آرایش کردن لب اجتناب کنیدتا از عفونت پیشگیری شود.

آیا این پروسه دردناک است؟

همه ما می دانیم که لب یک ناحیه حساس است. بسته به ترجیح شما از میزانی از بی حسی مثل استفاده از کیسه یخ ، کرمهای بی حس کننده و بلوک اعصاب دندان می توان استفاده کرد . بطور کلی ما از فراورده هایی استفاده می کنیم که خود محتوای مقداری مواد بی حسی باشند.

آیا پس از تزریق فوراً نتیجه را می بینیم؟

پس از تزریق، لبها اغلب کمی تورم پیدا می کنند و این بدین معناست که آنچه پس از تزریق اتفاق می افتد ممکن است نتیجه نهایی نباشد. تورم پس از چند روز خودبخود برطرف میشود و برای رسیدن به نتیجه نهایی باید 2 هفته صبر کنید.

اثر تزریق ژل و فیلر چه مدت ماندگار است؟

طول مدت ماندگاری بسته به نوع ژل متفاوت است و معمولا بین 6 تا 12 ماه اثر دارند.رعایت کردن دستورات پزشک پس از درمان باعث تداوم اثر آن می شود. بطور کلی ژل و فیلر اثرات طولانی  مدت دارند اما دائمی نیستند.

فیلرهای پوستی و ژل چه هستند؟

فیلرهاب پوستی موادی هستند که به کرّات برای تصحیح جای زخم، رفع چین و چروک و دیگر ضایعات پوستی استفاده می شوند.آنها اغلب از یک نوع از مواد بافت نرم تشکیل شده اند و برای اهداف مختلفی  در پوست تزریق می شوند.بطور عمومی آنها از چندنوع ماده سنتتیک و صناعی تشکیل شده و بسته به نوع استفاده از آنها ، در چندین نوع مختلف وجود دارند.

کدام نوع از فیلرها برای برجسته کردن لب استفاده می شوند؟

نوع متداول فیلرهای پوستی که برای نواحی لبها استفاده می شود، از اسیدهیالورونیک ساخته شده اند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی و قابل جذب می باشد که در بدن انسان و دیگر موجودات زنده  وجود دارد . اسیدهیالورونیک کارهای مختلفی انجام می دهد ازجمله اینکه به پوست قوام بخشیده و به آن خاصیت ارتجاعی بخشیده و ظاهر پوست را جوان می سازد. ژل و فیلرهای حاوی اسیدهیالورونیک در آزمایشگاه  از منابع غیرحیوانی ساخته می شوند. این فراورده ها توسطFDA  تایید شده اند.

چه کسانی نباید از این مواد استفاده کنند؟

-فقط در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می باشند.

عوارض جانبی احتمالی کدامند؟

اگر سابقه تبخال  اطراف دهان دارید ، تزریق ژل ممکن است باعث بروز این بیماری شود ، در این صورت پزشک چند روز قبل از تزریق به شما داروهای ضدویروس تجویز می کند.اگر باردار و یا شیر ده هستید از این داروها بدون اجازه پزشک استفاده نکنید زیرا سلامت آنها در این دوره ها تایید نشده است.

عوارض احتمالی زیبایی آنها کدامند؟

ممکن است تا 24 الی 72 ساعت تورم در ناحیه تزریق ایجاد شود . پیشنهاد می شود تا 24 ساعت از تعاملات اجتماعی بپرهیزید.

پس از تزریق ممکن است همانند دیگر تزریق ها واکنشهایی نظیر تورم و قرمزی، درد و خارش و حساسیت در ناحیه تزریق  ایجاد شود.این علائم بصورت خودبخود بین 2 تا 10 روز برطرف می شوند. پف کردن و برآمدگی در ناحیه تزریق  ممکن است بلافاصله بوجود بیاید که در عرض 2 تا 10 روز بهبودی می یابد.

برای پیشگیری از تورم و برآمدگی شما باید:

-2 روز تا 1 هفته قبل از تزریق باید از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ادویل ،اجتناب کنید.

-2 تا 3 روز قبل و بعد از تزریق از ویتامین E اجتناب کنید.

- تا 24 ساعت پس از تزریق از ورزش بپرهیزید(بجز پیاده روی سبک) .