انواع روشهای بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی:

خلاصه:

تاریخچه بزرگ کردن باسن به افزایش روز افزون آن به آمریکای جنوبی و برزیل بر می گردد.زیرا تغییرات سبک زندگی و مد تاکید فراوانی بر بخش زیبایی باسن دارد.

نتایج بدست آمده از 566 بیماری که از طریق تزریق چربی اقدام به بزرگ کردن باسن کرده اند؛در زیر آورده شده است.

روش Tumescent شامل تزریق محلول 1mg  اپی نفرین در 1000cc  سرم نمکی(نرمال سالین) ؛در تعداد کمی از موارد،نتیجه نهایی این بود که کمتر از 30% چربی باقی بماند.تزریق این محلول وساکشن کردن حجم مشخص بوسیله سرنگ یا پمپ های مخصوص که اجازه می دهند حجم کنترل شده و مشخصی کشیده شود .چربی بطور همزمان در داخل عضله و زیرجلد در نواحی که شخص مایل به بزرگ شدن است تزریق می شود.در اکثر افراد بین 300 تا 400 سی سی در هر طرف بزرگ شده بود.و بین 175 تا 800 سی سی ، بسته به مقدار چربی در دسترس،رضایت بیماران را جلب میکند.

نتیجه بدست آمده در این تحقیق، رضایت پزشکان و بیماران بود . تقریبا بین 30 تا 60 % چربی تزریق شده برای طولانی مدت در ناحیه باقی می ماند. عوارض جانبی شامل سلولیت (1.9 % موارد) که به درمان با سفالوسپورین ها پاسخ می دهد.و به ندرت سروما(تجمع مایع در فضای تزریق شده ) و هماتوم (تجمع خون) در 0.8 % موارد دیده شد.

در نهایت بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ، روش ساده و مطمئنی است .در مقایسه با پروتز گذاری باسن ، مزیت روش تزریق چربی شامل انعطاف پذیری در سایز و محل مورد نظر برای بزرگ شدن، درد کمتر و بهبودی سریعتر و عوارض جانبی کمتر برای بیمار است. این روش به مقدار چربی در دسترس جهت ساکشن و تزریق آن بستگی دارد.

پروتز باسن:

چرا انتخاب پروتز برای بزرگ کردن باسن؟

-در آمریکا شایعترین عمل جراحی زیبایی ،  پروتز گذاری باسن می باشد.بطورکلی یکی از حساس ترین نقاط بدن  باسن است.بسیاری از مردم به کاهش وزن و تناسب اندام و سلامت خود اهمیت می دهند واین قضیه باعث می شود که زندگی سالم تری داشته باشند و ظاهر لاغرتر و ظریف تری داشته باشند ولی با این اوصاف این مسائل باعث صاف شدن ظاهر باسن آنها می شود.خیلی افراد ظاهر بزرگ باسن را نشانه زیبایی و جاذبه خود می دانند. و هم اکنون این کار با پروتز باسن امکان پذیر است.

زمانی که رژیم لاغری و ورزش برای سلامتی مهم است تغییر سبک زندگی و کنترل وزن نیز می تواند باعث کاهش محسوس انحنای باسن شود.

ایجاد یک برش کوچک در هرطرف باسن و وارد کردن پروتز، کمک می کند که شما به داشتن باسن زیبا و جذاب نائل شوید.

آیا روحیه زنانه شما با انجام این عمل تقویت می شود؟

بله-مسلما" این امر در تقویت اعتماد به نفس تاثیر گذار استو شما می توانید با مشورت با پزشک خود اطلاعات سودمندی بدست آورید.

بزرگ کردن باسن  با پروتز که همچنین لیفت باسن به روش برزیلی نام دارد، پروسه ای است که در طی آن ناحیه گلوتئال(عضلات باسن) تقویت و فرم دهی می شود و برای شما باسن برجسته و خوش تراشی فراهم می آورد. در 10 سال گذشته محبوبیت این عمل در سراسر دنیا افزایش یافته و علاوه بر زیبایی اندام ، سمبل زنانگی و جذابیت به شمار می رود و بیشترین آمار آن مربوط به بزرگ کردن باسن با پروتز میباشد.

چه زمانی شما به بزرگ کردن باسن علاقمند می شوید؟

-اگر باسن شما نسبت به اندامتان خیلی کوچک است و شما می خواهید متناسب باشد.

-اگر باسن شما خیلی صاف است  و میخواهید ظاهری برجسته تر و خوشایندتر داشته باشد.

- اگر کاهش وزن باعث شلی و افتادگی باسن و یا افزایش وزن باعث کوچک و صاف شدن ظاهر باسن شده است،

-اگر لباسهای شما متناسب با ظاهر شما نیستند.

یک باسن زیبا ، آرزو و هدف اکثرکسانی است که ساعت های متمادی ورزش می کنند و روی تردمیل راه می روند و از پله ها بالا و پایین می روند اما هنوز باسن آنها نسبت به تغییرات مقاومت نشان می دهند.برای این افراد سرنجام راهی وجود دارد که به فرم باسن دلخواه خود برسند.یک راه عملی ، مطمئن و موثر.

تاریخچه :

از سال 1969 جراحان پلاستیک سراسر دنیا به دنبال راه حلی برای بهبود ظاهری باسن های صاف بودند. روشهای جراحی و انواع پروتزها پیشرفت کردندو بدنبال رسیدن به نتیجه مطلوب تر و کاهش خطرات و عوارض بودند.

پروتز های ژل سیلیکونی:

در گذشته پروتزها از ژل سیلیکون ساخته می شدند.که آمار پس زدن آنها زیاد بود. خطر پاره شدن این پروتزها جراحان را واداشت که از پروتزهایی استفاده کنند که ژل کمتری داشت.اگر یک پروتز ژل سیلیکونی پاره شود،ژل سیلیکون میتواندبه جاهای دیگر بدن مهاجرت کند و تشکیل گرانولوما(توده های سفت) در برخی نواحی بدن مثل زیرپوست ، بازوها، قفسه سینه،شکم و شاید ارگانهای داخلی شود.پارگی پروتز همچنین می تواند ریسک عفونت ثانویه را بالا ببرد و در نتیجه ناتوانی و گاهی مرگ بدنبال دارد.

پروتزهای برپایه آب یا water-based  :

این پروتز ها مطمئن تر و سالم تر هستند و باعث توده و گره در اندامها نمی شوند. و باعث عفونت های ثانویه نیز نمی شوند.نهایتا آب توسط بدن جذب می گردد.اگرچه این نوع پروتز می تواند با فرو کردن سوزن و با فشار ویا افتادن ناگهانی، پاره شود.

روش سنتی جاگذاری پروتز:

پروتز باسن درگذشته در زیر پوست و لایه چربی و روی عضله کار گذاشته می شد.این روش توسط خیلی از جراحان به خاطر سهولت کار ،رواج یافته بود.این نوع جاگذاری معمولا نتیجه مطلوبی بدست نمی داد.باگذشت زمان و بالا رفتن سن و در اثر جاذبه زمین، باعث افتادگی و ظاهر بسیار ناخوشایندی می شد و پس از خارج کردن پروتز ، پوست اغلب به حالت افتاده و شل باقی می ماندو خاصیت ارتجاعی از بین رفته و برجستگی زیبای باسن محو می شد و در نهایت بیمار با یک باسن آویزان و شل باقی می ماند.

علاوه براین مشکلات ، اغلب لبه های پروتز از روی پوست نمایان بود.برش جراحی نیز بطور سنتی (برای سهولت کار) در چین ساب گلوتئال(خط بین باسن و بالای ران) داده می شد. این روش جاگذاری و برش جراحی، منظره قابل روئیت و ناخوشایندی ایجاد می کرد.

تزریق چربی:

برای رفع مشکلات ذکر شده برخی جراحان پروسه ای به نام تزریق چربی از چربی های بدن خود شخص را توسعه دادند.در این روش چربی از نواحی مختلفی مثل شکم و پهلو برداشته شده و در داخل باسن تزریق می شود.متاسفانه در این روش مقدار زیادی از چربی 0حدود 60% )  پس از مدتی جذب شده و باقی نمی ماند و نیاز به تزریق مجدد چربی می باشد.و نهایتا باعث ایجاد توده و ظاهری شبیه به پنیر پیدا میکند.

برخی از پزشکان نیز از سلولهای استم سل (stem cell ) برای باقی ماندن چربی استفاده می کنند که حدود باعث باقی ماندن حدود 40 تا 70 % چربی تزریق شده ، می شود.این روش در اتاق عمل با حضور بیوشیمیست انجام می شود که استم سل را از بافت چربی استخراج کرده و آن را با چربی مخلوط کرده و توسط جراح در ناحیه باسن تزریق می شود.

 نتایج تزریق چربی

روشهای جدید:

پروتز:

در این پروسه،یک پروتز قابل انعطاف از جنس سیلیکون مایع (نه ژل سیلیکون) استفاده می شود .با پیشرفت علم ژل سیلیکون کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. این پروتزهای جامد به اندازه کافی نرم هستند که طبیعی بنظر برسند.پروتز های سیلیکون پاره نمیشوند و توسط FDA نیز تایید شده اند(برخلاف ژل سیلیکون). این پروتز ها با دقت فراوان ساخته شده اند و بر طبق آناتومی بدن و خواسته های بیماران ساخته شده اند.

جاگذاری:

روشهای جدید امروزه جهت جاگذاری پروتز ، در داخل و زیر عضلات باسن می باشد.در گذشته نیز برخی جراحان اقدام به این روش کرده اند اما مشکل در جاگذاری صحیح باعث عدم موفقیت بسیاری از آنها می شد.در روشهای جدید برش دقیقا بین دوباسن انجام می شود ، بنابراین بطور عادی دیده نمی شود و اسکار آن زشت نیست.

مزایا:

-در این روش هیچگونه افتادگی وجود ندارد.عضلات باسن پروتز را محکم سرجای خود نگه می دارند.

-منظره طبیعی دارد.پروتز با عضلات باسن پوشیده شده و قابل لمس و مشاهده نیست.

-جای آن عمیق تر است و خطر پاره شدن آن به سختی می باشد.

-عفونتهای ثانویه به پارگی پروتز وجود ندارد.

-پیشگیری از سروماتوز(تجمع آب در ناحیه پروتز که بالقوه خطرناک است) 

بیهوشی:

ترکیبی از بیحسی موضعی و IV سدیشن را میتوان بکار برد و یا بسته به نظر جراح از بیهوشی کامل بهره برد.در این روش عضلات بیمار کاملا شل است و کار روی عضلات ساده تر می باشد و راحتی جراح باعث نتیجه بهتر می شود.

پس از جراحی:

وصیه می شود که بیماران بمدت 2 هفته به باسن جدید استراحت بدهند تا بهبودی و تطابق حاصل شود.بخصوص پوشیدن گن مخصوص در چند هفته اول توصیه می شود.عد از حدود 1 ماه، بیمار به آرامی می تواند ورزشهای سبک که به ناحیه باسن فشار نمی آورد انجام داده و بعد از 6 هفته با صلاحدید پزشک به فعالیتهای عادی باز گردد.