اخبار پزشکی

برداشتن پوست پلکها (بلفاروپلاستی)

برداشتن پوست پلک ها

 

 بلفاروپلاستی واژه ایی یونانی است که از دو واژه به معنی پلک و شکل دادن تشکیل شده است.(Greek: blepheron, “eyelid” + plassein “to form”) و برای جراحی زیبایی ناحیه چشم در صورت استفاده می شود. در این نوع جراحی از روش هایی همچون برداشت بافت اضافی، افزایش بافت و یا هر دو و تصحیح خصور انحنای ناحیه چشم و برداشت چربی و تقویت عضلات استفاده می شود. با استفاده از این جراحی نواقص عملکردی و زیبایی در ناحیه حدقه چشم (periorbita) استفاده می شود که شامل ناحیه خط ابرو تا برش بالایی گونه می شود.


چربی مداری اضافی، جایگاه نامناسب پلک پایین و شیار های کنار بینی در محل برخورد حدقه با شیب بینی،  را برطرف سازد.این فرایند عموما از طریق ایجاد برش خای خارجی در امتداد خطوط طبیعی پوست در پلک بالا رو پایین انجام می شود که بعدها با ایجاد چین برش های جراحی را می پوشاند. با توجه به تکنیک های مورد استفاده جراحان پلاستیک، در تکنینک برش درونی پلک(transconjunctival) برش ها در ناحیه گوشه چشم (conjunctiva)- سطح داخلی پلک پایین – انجام می شود. این تکنیک به جراح اجازه می دهد  تا چربی اضافی در پلک پایین را بدون ایجاد برشی قابل رویت، برش داده و یا حذف کند. اما در این روش امکان برداشت پوست اضافی پلک وجود ندارد.

 عواملی همچون وضعیت پوست پلک ها (به لحاظ پوشش و رطوبت)، سن بیمار، وضعیت پوست مجاور، وضعیت آناتومی زبیمار می تواند در نتایج زیبایی جراحی پلک تاثیر گذار باشد.

 


 

 

 

 

 

زمان انتشار: (2 سال قبل)