اخبار پزشکی

راه هایی برای کم کردن کالری

راه هایی برای کم  کردن کالری

 

       زمانی که تصمیم می گیریم وزنمان را کنترل کنیم، قدم های ما باید کوچک باشد اما مداوم.در حقیقت تغییرات کوچکی در خوردن و سطح فعالیت ، تاثیرات مثبت  و جدی بر سلامتی دارد، زیرا این تغییرات کوچک  را ما به راحتی می توانیم ادامه دهیم  اما رژیم های سخت و ورزشهای شدیدممکن است در ابتدا خوب باشد اما بندرت ادامه می یابد.

وزن سلامتی، به وسیله تعادل در خوردن همراه با فعالیت فیزیکی بدست می آید.خیلی از ما قادریم تعادل انرژی خود را تنها با حذف 100 کالری در روز ، بدست بیاوریم.این کار خیلی سخت نیست:

قهوه خود را با شیر بدون چربی و شربت بدون قند تهیه کنید.

تمام چربی های گوشت و مرغ  را جدا کنید.پوست مرغ را جدا کنید.

بستنی کم کالری خریداری کنید و در ظرف کوچک سرو کرده و به آرامی آن را بهم بزنید.

از جویدن سبزیجات با سس سالسا  به جای چیپس لذت ببرید.

تغییرات کوچک بیشتر:

در اینجا نظراتی آورده شده که از دریافت کالری شما می کاهد و ممکن است تا کنون به آنها توجه نکرده باشید.

اندازه بشقاب خود را کوچک کنید: از بشقا و کاسه کوچکتر استفاده کنیدزیرا به کمتر خوردن شما کمک می کند .وقتی بشقاب کوچک را پر می کنید و کامل آن را می خورید ، مغز ما فکر می کند که مساوی با  یک بشقاب معمولی  غذا خورده ایم.

غذا را مزمزه کنید: آهسته خوردن به شما کمک می کند که فقط به اندازه نیاز بدن غذا بخورید و احساس رضایت  کنید .خیلی سریع و تند غذا خوردن، کمتر از 20 تا 30 دقیقه، باعث پرخوری و احساس ناراحتی و سنگینی می شود.

غذای اضافه درون بشقاب را دور بریزید: فقط به اندازه ای بخورید که احساس خوشایند داشته باشید و از خوردن بقیه غذا،  فقط به صرف اینکه در بشقاب مانده است ، خودداری کنید.

فقط سهم خود را بخورید: وقتی به غذاهای دیگر ناخنک می زنید، بیشستر از سهم خود می خورید و همچنانا احساس به خوردن بیشتر کرده و در نهایت پرخوری می کنید.

لیوان خود را بدقت انتخاب کنید: از لیوان های کم عمق و پهن استفاده کنید و مابین غذا کمتر مایعات بنوشید.

درباره انتخاب  نوشیدنی بیشتر فکر کنید:نوشیدنی های پر کالری مثل آبمیوه  و نوشابه های انرژی زا ، الکل و قهوه شیرین شده با شکر را حذف کنید و با آب جایگزین کنید.


زمان انتشار: (7 سال قبل)