اخبار پزشکی

ورزش و دیابت

ورزش و دیابت

       

        ورزش  به کنترل دیابت کمک می کند.دیابت نوع 2 را به تاخیر می اندازد.اگر دیابت نوع 1 یا 2 دارید یا اگر در معرض ابتلا به دیابت هستید، ورزش کردن بعنوان یک قسمت از روش زندگی، دیابت را کنترل کرده و عوارض آن را کم می کند.داشتن فعالیت از چندین راه با دیابت مقابله می کند: ضربان قلب را بالا می برد ، زمانی که پیاده روی تند می کنید، یا دوچرخه سواری یا شنا می کنید، باعث تاثیر بیشتر انسولین در بدن می شود. همچنین جریان خون تمام اندامهای بدن را بهبود بخشیده ، بخصوص کلیه هاف مغز و چشم و قلب، جاهایی که در دیابت بیشترین آسیب را می بینند. بطور کلی افرادی که ورزش می کنند، از فوایدی مانند کاهش استرس، کاهش LDL کلسترول، کاهش فشار خون و کنترل وزن بهره می برند.زمانی که ورزش می کنید و به دیابت مبتلا هستید، کاهش قندخون و بهبود متابولیسم پروتئین و چربی ایجاد شده و آسیب ارگان ها را کند می کند.

در ابتدای ورزش ممکن است فشار خون پایین بیایدو پزشک شما ممکن است برنامه داروهای شما را تغییر دهد. مشاوران تغذیه  میزان وعده های غذایی را تنظیم کنند زیرا بدن شما به انرزی  نیاز دارد.راهنمای زیر به  عملکرد بهینه شما کمک می کند:

 قبل از ورزش:

        مقدار کمی غلات کامل، یک عدد ساندویچ کوچک با مقداری پروتئین، انرژی شما را حین فعالیت تامین می کند.شما حدودا 150 تا 200 کالری اضافه نیاز دارید که شامل نصف فنجان شیر بدون چربی یا نصف فنجان جو دوسر،یک تکه نان پرسبوس با یک قاشق کره بادام زمینی می باشد.

در طول ورزش:

        اگر بیشتر از 1 ساعت ورزش می کنید، ممکن است به کربوهیدرات اضافه نیاز پیدا کنید( 8 اونس نوشیدنی ورزشی یا یک مشت کشمش) که از افت قند خون در طول فعالیت پیشگیری می کند.

پس از ورزش:

        اگر بیشتر از 1 ساعت ورزش کرده اید، با یک عدد سیب کوچک یا 6 اونس ماست بدون چربی  تجدید قوا کنید.

مایعات:

        قبلق حین و پس از ورزش با نوشیدن آب سطح مایعات بدن خود را بالا برده و متعادل نگه دارید.قبل از ورزش 8 اونس آب بنوشید و در طول ورزش نیز آب بنوشید بطوری که تا 2 ساعت پس از ورزش ادرار شفاف باشد. اگر ادرار پررنگ بود نشانه کمبود آب است پس آب  را تا زمان کمرنگ شدن ادرار بنوشید.


زمان انتشار: (6 سال قبل)